Türk Kültürü 2023/2

Editör Notu / Editorial Note

Türk Kültürü Dergisi’nin 2023/2. sayısını siz değerli okuyucularla buluşturmanın mutluluğu ve kıvancını yaşıyoruz. Yayın hayatına başladığı yıldan bu tarafa ara vermeksizin çıkmaya devam eden dergi, her yıl biraz daha büyüyerek yoluna devam etmektedir.

Dergimizin bu sayısında da birbirinden kıymetli yazılar yer almaktadır. İlk iki yazı, Tonyukuk anıt taşı ve metni ile ilgilidir. Bu sayıda yine Eski Uygurca, Dede Korkut Oğuznameleri gibi Türk dilinin önemli dönem ve metinleri ile ilgili yazılar da yer almaktadır. Son olarak bu sayıda; Türk dili ve kültürü ile ilgili diğer yazılar, Budist Uygur metinleri ile ilgili bir çeviri ve yeni çıkan bazı kitapların tanıtımı yer almaktadır. Yazıları ile destek veren yazalara ve hakemlik sürecini titizlikle tamamlayan hakemlere teşekkür ederim.

Önceki sayılar gibi bu sayının da yayına hazırlanmasında özveri ile çalışan doktora öğrencilerim Arzu Arıcan, Hakan Güler ve Ezgi Çapan’a teşekkür ederim. Yine derginin dizgi işlerini kontrol eden ve yayınlanmasında büyük emek gösteren Saffet Yılmaz’a da teşekkür ederim.

Bir sonraki sayıda tekrar buluşmak umuduyla, hoşça kalın.

Prof. Dr. Ferruh AĞCA