Ana Sayfa Hakkımızda Yönetim Haberler Yayınlar Faaliyetler Basında TKAE Fotoğraflar İletişim
  DUYURULAR

 

6 Aralık 2017:
Enstitümüzde 15 Aralık 2017 tarihinde saat 14.00'te "Irak Türkleri" paneli düzenlenecektir. Detaylar için buraya tıklayınız..

14 Temmuz 2017:
Enstitümüzün değerli üyelerinden Prof. Dr. Nejat Diyarbekirli, 13 Temmuz 2017 tarihinde vefat etmiştir. Ailesine ve Enstitümüz üyelerine baş sağlığı dileriz.

5 Temmuz 2017:
Prof. Dr. Zeynep Korkmaz'a armağan kitabı takdim töreni ve 95. yaş günü kutlaması 5 Temmuz 2017 Çarşamba 14.00'te Enstitümüzde gerçekleştirilmiştir. Etkinliğe dair fotoğraflar için buraya tıklayınız.

 

 

  DERGİMİZ

 


Türkçe-Moğolca Moğolca-Türkçe Konuşma Kılavuzu
Gantuul ODONT - Veysel ÇİFTCİ

Türk Kültürünü Araştırma Enstitüsü Yayınları
Dil Araştırmaları Serisi

Jenerik Dosyası

Yayın Yılı : 2015
Yayın Yeri : Ankara
Sayfa Sayısı : 266
Dili : Türkçe ve Moğolca

16x24 cm
Karton Kapak
ISBN: 978-975-456-137-1Elinizdeki eser Türk-Moğol kültür ilişkilerine katkıda bulunacaktır, diye düşünüyorum. Enstitü, daha önce çıkardığı Moğol atasözleri ve Moğol dili grameri gibi eserler ile iki kardeş halkın birbirini tanımasına, birbirlerini öğrenmelerine önem verdiğini göstermiştir.

Günlük konuşma dilinde hayatın hemen her sahnesinde neyi nasıl soracağımızı, sorulduğunda nasıl cevap vereceğimizi bilmek;hangi tür söz kalıplarını kullanmamızı öğrenmek önemlidir.Elinizdeki küçük elkitabı böyle bir boşluğu doldurmaya hizmet edecektir. Küçük elkitabı, Moğolistan’ı ziyaret edecek Türkler ve Türkiye’yi ziyaret edecek Moğol kardeşlerimiz için günlük hayatı kolaylaştıracaktır. Küçük elkitabı niteliğindeki bu konuşma kılavuzunu hazırlayan arkadaşları kutluyorum.

Prof. Dr. Dursun YILDIRIM
Enstitü Başkanı* Öğretim görevlisi, öğrenci, asker ve emniyet mensuplarına %20 oranında indirim uygulanmaktadır.

** Bayilerimizin ve yayın evlerinin toplu (10 ve üzeri) alımlarında %30 oranında indirim uygulanmaktadır.