Ana Sayfa Hakkımızda Yönetim Haberler Yayınlar Faaliyetler Basında TKAE Fotoğraflar İletişim
  DUYURULAR

 

6 Aralık 2017:
Enstitümüzde 15 Aralık 2017 tarihinde saat 14.00'te "Irak Türkleri" paneli düzenlenecektir. Detaylar için buraya tıklayınız..

14 Temmuz 2017:
Enstitümüzün değerli üyelerinden Prof. Dr. Nejat Diyarbekirli, 13 Temmuz 2017 tarihinde vefat etmiştir. Ailesine ve Enstitümüz üyelerine baş sağlığı dileriz.

5 Temmuz 2017:
Prof. Dr. Zeynep Korkmaz'a armağan kitabı takdim töreni ve 95. yaş günü kutlaması 5 Temmuz 2017 Çarşamba 14.00'te Enstitümüzde gerçekleştirilmiştir. Etkinliğe dair fotoğraflar için buraya tıklayınız.

 

 

  DERGİMİZ

 


HAKKIMIZDA

TARİHÇE

BAŞKANLARIMIZ

ÜYELER

Türk Kültürünü Araştırma Enstitüsü, yayınevi olarak 1961 yılından itibaren Türk Dili, Türk Tarihi, Türk Kültürü gibi Türk Dünyası coğrafyasını ilgilendiren vb. konularda 400’ün üzerinde kitap yayımlamış ve yayımladığı eserler Türkiye’deki yükseköğretim kurumlarının kütüphanelerinde ve kataloglarında yer alırken, Librarry of Congress (ABD); Deutsche National Bibliothek (ALMANYA), Bibliothèque nationale de France (FRANSA), University of Tokyo Library (JAPONYA); Amazon; WorldCalt.org: The World's Largest Library Catalog gibi saygın yabancı devlet ve üniversite kütüphanelerinde de kataloglanmaktadır.